MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

O POKAZACH FILMOWYCH

O POKAZACH FILMOWYCH

Pokazy filmowe- promocja kina krótkometrażowego (animacje, krótkie fabuły, dokumenty, filmy eksperymentalne, teledyski, video art). Współpracujemy między innymi z Fundacją Ad Arte popularyzującą krótkie formy filmowe, które od lat regularnie prezentuje w kilkunastu miastach na terenie całego kraju. Ad Arte jest pomysłodawcą Short Waves Festival, który co roku odwiedza miasta w całej Polsce i za granicą, a jego główna część odbywa się w Poznaniu. Ponadto Fundacja organizuje pokazy krótkiego kina w ramach autorskiego cyklu World Shorts oraz we współpracy z Future Shorts, Shorts International i Manhattan Short.
Odbywają się u nas także pokazy filmów ze Studia Munka powołanego w 2008 roku, które działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, i jest producentem debiutów filmowych – krótkich i długich metraży. Studio Munka prowadzi jeden program dla fabularnych projektów pełnometrażowych - "Debiut Pełnometrażowy" oraz trzy programy dla krótkich metraży: „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”, poświęconych odpowiednio fabułom, dokumentom i animacjom.

 

 

Informujemy, że w Miejskim Biurze Wystaw Artystycznych w trakcie odbywających się publicznych imprez m.in. wernisaży, spotkań, wykładów, zajęć i warsztatów plastycznych oraz w czasie pokazów filmowych tworzona jest dokumentacja fotograficzna, którą później umieszczamy na stronach internetowych (www.mbwa.leszno.plwww.facebook.com/GaleriaMBWALeszno).
Jeśli nie życzą sobie Państwo zamieszczania ww. zdjęć z Państwa wizerunkiem, prosimy o informację ustną w trakcie trwania w ww. imprez lub już po publikacji na adres e-mailowy sekretariat@mbwa.leszno.pl (wraz z linkiem do konkretnej fotografii, której usunięcia Państwo żądacie).
Za wszelkie ewentualne niedogodności przepraszamy.

facebookyou tubegoogle picasabip