MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Warsztat plastyczny "LOT W… KOSMOS"

27.06.2015 r. /sobota/
godz. 14.00-18.00
lotnisko CSS w Lesznie
Piknik Szybowcowy

Warsztat plastyczny "LOT W… KOSMOS"

Program warsztatów :
Program warsztatów obejmuje 1 spotkanie 4 godzinne w plenerze dla licznej grupy dzieci - ok. 100 osób, podczas działań grupowych może być większa ilość osób.

Samolotem pośród chmur… a może wybrać się dalej, wyżej, w nieznane, w czarną otchłań kosmosu! Przekroczyć wyobraźnią ograniczenia grawitacji i polecieć hen daleko. 
Stworzyć własne planety, zajrzeć na olbrzymiego Jowisza, zobaczyć 62 księżyce Saturna, skorupę czerwonego Marsa, zerknąć na Ziemię z oddali. A może stworzyć własną, nie odkrytą dotychczas przestrzeń z tysiącami gwiazd, we własnej galaktyce. Wybudować wymarzony pojazd kosmiczny – a może skonstruować spodek latający z "obcymi" na pokładzie lub polecieć balonem w przestworza?

Proponujemy warsztaty dla dzieci w każdym wieku, które będą mogły zmierzyć się z różnorodnością form plastycznych i artystycznych, z wieloma środkami wyrazu i technikami (malarstwem, rysunkiem, szablonem, wycinakami, kolażami, budowaniem form przestrzennych z recyklingowych materiałów). Podczas warsztatów dzieci same kreują otaczającą je przestrzeń, rozwijają fantazję i kreatywność. 
Najważniejszym celem jest świadomość, że sztuka czeka i jest na wyciągnięcie ręki. Możliwości interpretacji tego tematu jest bardzo dużo. 
Prowadzenie: 
Anna Maria Brandys - Urodzona w 1987 roku. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dawniej ASP); Wydział Malarstwa. Praca dyplomowa zrealizowana w I Pracowni Malarstwa prof. Włodzimierza Dudkowiaka i I Pracowni Tkaniny Artystycznej prof.Anny Goebel w 2011 r. Drugi kierunek: Edukacja Artystyczna, specjalizacje: pedagogika sztuki, krytyka i promocja sztuki. Praca dyplomowa zrealizowana w I Pracowni Rysunku prof. Joanny Imielskiej, aneks w X Pracowni Rzeźby prof. Andrzeja Banachowicza w 2013 r. 
Magdalena Kleszyńska - Ur. w 1985r w Szczecinku. W 2010 ukończyła studia na Wydziale Edukacji Artystycznej, na Akademii Sztuk Pięknych. W 2010-2013 studiowała na Wydziale Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni - asystentka w II Pracowni Malarstwa na Wydziale Edukacji Artystycznej. Zajmuje się tkaniną, rysunkiem i grafiką.
oraz 
MBWA w Lesznie: Sylwia Erbert-Hoja, Marta Olejnik, Jacek Masiakowski

facebookyou tubegoogle picasabip