MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Wystawa "Akademia ArtBox"

wernisaż:
21 września 2017 r.
godz. 17.00
Galeria MBWA Leszno
ul. Leszczyńskich 5
wystawa czynna do:
9 października 2017

Wystawa "Akademia ArtBox"

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie oraz Autorzy zapraszają na wystawę:
Akademia ArtBox

wernisaż:
21 września 2017 r., godz. 17.00
Galeria MBWA
Leszno, ul. Leszczyńskich 5
wystawa czynna do 9 października 2017

Od kilkunastu lat Galeria MBWA na kilka dni staje się miejscem prezentacji prac młodzieży uczestniczącej w zajęciach z rysunku i malarstwa. Wystawa jest podsumowaniem dorobku artystycznego młodzieży, która w minionym roku szkolnym tworzyła pod kierunkiem artystów prowadzących: Pauliny Kowalczyk, Jacka Masiakowskiego i Dagmary Angier-Sroki. Eksponując po kilka prac każdego z uczestników, staramy się pokazać choć w części to, w jaki sposób młodzi uczestnicy zajęć doskonalą swoje umiejętności.

Cotygodniowe zajęcia mają na celu przede wszystkim przygotowanie do egzaminów wstępnych na uczelnie i kierunki artystyczne. Ale nie tylko, to czas i miejsce dla realizacji artystycznych zainteresowań i pasji.

Zajęcia, pozwalają rozwijać zdolności twórcze, wrażliwość i talent, ale przede wszystkim kreatywność. Uczestnicy na przykładzie martwych natur, zagadnień z wyobraźni, pracy koncepcyjnej, doświadczają wielu możliwości jakie daje rysunek, malarstwo i wykorzystują je w swojej twórczości. Poznawanie różnych technik i zasad funkcjonujących w dziedzinie rysunku i malarstwa jak: przestrzeń, perspektywa, proporcje, kadrowanie, kompozycja, światłocień, faktura, wielkość, kontrasty, rytmy, ruch ... to podstawy do wypracowania podczas zajęć. Wystawa jest także momentem inaugurującym nowy sezon edukacyjny w Galerii MBWA.

Poszerzając ofertę proponujemy zajęcia teoretyczne dla młodzieży: warsztaty z historii sztuki (cykl 8 spotkań). Do końca 2017 roku zarówno zajęcia jak i w/w warsztaty będą bezpłatne - w ramach dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt wspiera także Miasto Leszno.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie muzyka akustycznego soulu w wykonaniu Joanny Nowackiej i Laury Pasoń.

Joanna Nowacka - uczennica VI klasy II stopnia gitary klasycznej w Państwowej Szkole Muzycznej w Lesznie. 

Laura Pasoń - uczestniczka leszczyńskich warsztatów jazzowych. Uczennica klasy wokalnej w studium przy Państwowej Szkole Muzycznej w Lesznie pod kierunkiem Pani Moniki Myler. 

facebookyou tubegoogle picasabip