MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

radOsław cZarkowski "covery"

wernisaż:
8 sierpnia 2019
/czwartek/, godz. 18.00
Galeria MBWA Leszno
ul. Leszczyńskich 5
wystawa czynna do:
7 września 2019

radOsław cZarkowski  "covery"

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych oraz Autor zapraszaja na wystawę


radOsławcZarkowski
covery

wernisaż: 8 sierpnia 2019 /czwartek/, godz. 18.00
Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5
wystawa czynna do 7 września 2019

Zapisz słowo na ziemi odsłoniętej nagą dłonią – stanie się nowy porządek
R. Bratt

Cover, w potocznym tego słowa znaczeniu to nowa aranżacja, interpretacja istniejącego już utworu. Covery to tytuł wystawy, cyklu prac – obrazów, których zamierzeniem ma być odsłonięcie potencjału znaczeń alternatywnych, znaczeń, które wydając się w pierwszym odbiorze jednoznacznymi, stają się przez interpretację odbiorcy niekonieczną oczywistością.
Artysta, wg koncepcji dzieła otwartego Umberto Eco, ‘żegna się’  ze swoim dziełem w momencie jego ukończenia, a dalszą jego kreacją ‘zajmuje się’ odbiorca. Proces twórczy trwa w odbiorze, wolnej interpretacji i późniejszym opisie widza.
Z czasem intencje, refleksje autora zawarte w akcie kreacji dzieła, mogą być zupełnie różne od refleksji powołanej przez odbiorcę. Ten fakt nie dezawuuje jednak dzieła – raczej wskazuje jak różnie potrafimy się znaleźć wobec pojedynczego zdarzenia, jak różni jesteśmy, jak wiele prawd nas otacza i jak bardzo możemy się mylić w autorytarnym przypisywaniu racji pojedynczej wartości.
Covery to realizacja, którą chciałbym oddać do dyspozycji widza w całej rozciągłości poszukiwania nowych dla mnie prawd, prawd o zjawiskach i znaczeniach, które wydają mi się być znane. Jestem ciekaw innego postrzegania rzeczywistości, innych jakości. Jako artysta dokonuję prób interpretacji zjawisk powszechnie przyjętych za nienaruszalne, niezmienne. W tym kontekście chcę namówić innych do ‘ryzyka’ sądu, czasem wejścia na ‘kruchy lód’ i odkrycia, że jednej bezwzględnej wartości, która nami rządzi po prostu nie ma, a każda prawda winna być uszanowaną.

radOsławcZarkowski
Zielona Góra 21 06 2019

Radosław Czarkowski studiował w Poznaniu, dyplom obronił na Wydziale Malarstwa, Grafiki Rzeźby w PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w 1992 roku. Od 1991 pracuje w obecnym Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, obiektem, instalacją. Swoje prace prezentował na wielu wystawach w Polsce i za granicą.

facebookyou tubegoogle picasabip