MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Małgorzata Gołębiewicz "Miejsca zarezerwowane"

wernisaż:
10 października 2019
godz. 18.00
Galeria MBWA Leszno
ul. Leszczyńskich 5
wystawa czynna do:
23 listopada 2019
wstęp wolny

Małgorzata Gołębiewicz "Miejsca zarezerwowane"

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wystawę:

Małgorzata Gołębiewicz
MIEJSCA ZAREZERWOWANE

wernisaż: czwartek, 10 października 2019, godz. 18.00
Galeria MBWA, Leszno, ul. Leszczyńskich 5
wystawa czynna do 23 listopada 2019
wstęp wolny

„Pragnę, aby sztuka mówiła o międzywartościach. Nie wskazywała pojęcia pasującego do wzoru na dywanie, lecz czytelnym czyniła abstrakt. Nie chcę rzeczywistości upiększać. Łaknę przez obrazy i słowa potwierdzać mój stan istnienia, którego jestem najbardziej pewna...”

W MBWA w Lesznie zostaną zaprezentowane przeze mnie fragmenty z dwóch ostatnich cyklów pod jednym tytułem "Miejsca zarezerwowane". Będzie to wędrówka po śladach wartości, które ubrałam w poetyckie metafory malarstwa, instalacji, jak i słów w zapisanym dźwięku. Pragnę przybliżyć człowiekowi świat wspomnień, który jest dla mnie fundamentem inspiracji.

/Małgorzata Gołębiewicz/

Małgorzata Gołębiewicz (ur. w 1972 r.) studiowała w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Dyplom uzyskała w pracowni rysunku prof. Jana Berdyszaka. Ukończyła także studia podyplomowe: zajęcia artystyczne, plastyka, muzyka na ASP we Wrocławiu, historia na UAM w Poznaniu. Publikowała na Scenie Kultury Niemasowej w „Nowych Myślach”; w kolejnych wydaniach Antologii poetów współczesnych oraz w Lubuskim Piśmie Literacko-Kulturalnym ,,Pro Libris”. W roku 2017 wydała tomik poetycki „Pamięć obecności”, a w 2018 roku pojawił się drugi pod tytułem „Wobec”. Obecnie pracuje nad projektem „Ogród zarezerwowany”.

Zajmuje się sztuką, dotykając różnych jej obszarów: instalacją, obiektem, malarstwem i rysunkiem. Jej słowo, jak i pozostałe obszary działań artystycznych, można umiejscowić na granicy dwóch rzeczywistości: pierwszej inspirowanej obserwacją świata i ludzi i drugiej: duchowej, intuicyjnej opierającej się na odczuciu tego, co określamy mianem „niepoznanego”, „a priori”. Z jednej strony odczuwamy zachwyt nad pięknem i ogromem natury, nad złożonością ludzkiej psychiki, charakteru – z drugiej widzimy tęsknotę, ból i dramat kruchego człowieka. Twórczość Małgorzaty Gołębiewicz mówi o międzywartościach, o tym co "pomiędzy". To "otwieranie ust" przed wypowiedzeniem słowa, a zapisane słowo to metafora budowana obrazem.

facebookyou tubegoogle picasabip