MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Rafał Nowak „My friend Jazz- Ladies on Tour”

2 sierpień 2015
godz. 18:00
Galeria MBWA
Pokaż mapę
ul. Leszczyńskich 5

Rafał Nowak „My friend Jazz- Ladies on Tour”

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Fundacja Edukacyjna Pro-Musica oraz Autor zapraszają na wystawę fotografii:
Rafał Nowak„My friend Jazz- Ladies on Tour”
Fotografią zawodowo zajmuję się od 1995 roku, czyli mam teraz małą rocznicę...Specjalizuję się w zdjęciach ludzi i wszystkiego, co z nimi związane. Interesuje mnie otaczający świat, który staram się zatrzymać na zdjęciach w subiektywnym spojrzeniu. Wszystko zaczęło się od fascynacji historią i podróżowaniem. W naturalny sposób zaowocowało to chęcią zwiedzania dokumentowanych miejsc, gdy byłem jeszcze studentem archeologii. Później pojawiło się w moim życiu coś, co paradoksalnie było w nim przecież od zawsze, ale nigdy nie uwieczniałem tego na fotografiach- MUZYKA. Blues, jazz, improwizacje były ze mną od zawsze.
Emocje towarzyszące wykonawcom, sposób odbierania dźwięków przez publiczność- to wszystko wręcz prosiło się o utrwalenie. Tak zaczęła się moja przygoda z fotografią koncertową, która zaowocowała m. in. cyklem „My friend jazz”. Jego częścią jest wystawa „Ladies on tour”. Od wielu lat publikuję swoje zdjęcia zarówno w prasie tradycyjnej, jak w internecie, choć nigdy nie było to moim priorytetem. Jestem po prostu uzależniony od fotografii!Ich robienia, wynajdywania tego, co mnie interesuje, tworzenia i uwieczniania wszystkiego, co mnie porusza, zaciekawia. Kiedy nawiązuję współpracę zarówno z klientami korporacyjnymi, jak i z osobami prywatnymi, próbuję za każdym razem spojrzeć na nowy temat po swojemu, jednocześnie chcąc pokazać to w sposób zrozumiały dla jak najszerszego kręgu odbiorców. Moimi wielkimi pasjami, oprócz fotografii, są podróże, historia i film. Miałem przyjemność i szczęście współtworzyć m.in. Międzynarodowy Przegląd Filmów Amatorskich i Niezależnych „Jutro Filmu”, Ogólnopolski Przegląd Diaporam „Diapoteka”, raport i konferencję „Samorząd 3.0” czy I i II Obywatelski Kongres Samorządowy. Jestem człowiekiem think tanku Forum Od- nowa, który ma na celu wprowadzenie zmian systemowych w Polsce. Podróżuję, żeby poznać świat, ale także po to, by po powrocie móc w świeży sposób spojrzeć na najbliższe otoczenie- to, w którym żyję na co dzień.
MY FRIEND JAZZ- LADIES ON TOUR
Prezentowany projekt jest konsekwencją mojej dwudziestoletniej pracy fotograficznej pod różnymi scenami koncertowymi Europy. Przez ostatnie dziesięć lat fotografowałem głównie wykonawców muzyki improwizowanej, w szczególności jazzu. „My friend jazz” to cykl, który wystawiany był między innymi w Warszawie, jednak „Ladies on tour”, które jest jego częścią, swoją premierę będzie mieć w Lesznie przy okazji XI Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych, gdzie nareszcie kobieca twarz jazzu doczeka się szerokiej prezentacji. Płeć piękna niestety zdecydowanie rzadziej pojawia się na scenach, jednakże prezentuje się na nich wyśmienicie zarówno od strony wizualnej, jak i merytorycznej. Poziom muzyczny, który prezentują uchwycone przeze mnie panie, ich wyjątkowość, wdzięk, umiejętności a także prawdziwa pasja, sprawiają, że nie można przejść obok nich obojętnie. Od momentu pojawienia się na scenie zachwycają i jeszcze długo nie pozwolą o sobie zapomnieć.
Wśród bohaterek „Ladies on tour” znalazły się między innymi Alicia Keys, Candy Dulfer, Carla Bley, Caroline Henderson, Cassandra Wilson, Diana Krall, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Randy Crawford, które zostały sfotografowane w czasie ostatnich dziesięciu lat.

Rafał Nowak

facebookyou tubegoogle picasabip