MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Wojciech Akuszewski "Nic się nie stało"

wernisaż:
28 kwietnia, godz. 18:00
Galeria MBWA Leszno
ul. Leszczyńskich 5
Wystawa czynna do
18 czerwca 2022

Wojciech Akuszewski "Nic się nie stało"

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie oraz artysta Wojciech Akuszewski
zapraszają na wystawę:

Nic się nie stało

Wernisaż wystawy odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) o godz. 18:00
w Galerii MBWA Leszno, przy ul. Leszczyńskich 5
Wystawa czynna do 18 czerwca 2022

Wojciech Akuszewski
Urodził się 5 grudnia 1954 roku w Lesznie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W latach 1979-1984 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych – obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. W 1984 roku obronił dyplom z projektowania graficznego w pracowni profesora Jana Jaromira Aleksiuna. Uczestniczył w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród w tym Nagrody Głównej na wystawie malarstwa i rysunku w Tarnowie, Nagrody Głównej w ogólnopolskim konkursie „PROWINCJA” we Włocławku, I i III nagrody za Najlepszą Grafikę i Rysunek Roku w Poznaniu, I nagrody w ogólnopolskim konkursie „Konteksty Kulturowe” we Włocławku oraz Nagrody Głównej w leszczyńskich „Prezentacjach” w Lesznie.

Wystawa obejmować będzie prezentację kilkudziesięciu prac z zakresu malarstwa i rysunku. Stosując świadomie rozmaite środki wyrazu oraz eksperymenty formalne staram się opierać na klasycznym pojęciu warsztatu malarskiego i tradycyjnym pojęciu rysunku. Zarówno prace malarskie jak i rysunki nie są tylko grą abstrakcyjnych form i koloru. Są opowieściami podejmującymi ważne tematy otaczającej nas rzeczywistości, która wpływa na świadomość odbiorcy dzisiejszego świata. Obrazy i rysunki są pełne wieloznacznych treści. Zawierają podteksty i metafory.

Wystawa częściowo będzie miała charakter retrospektywny. Będzie również obejmowała prace z cyklu "Nic się nie stało" oraz "Weksylia Polskie" będące komentarzem czasów w jakich żyjemy. Cykle te powstały w ostatnich latach. Za tytuł wystawy służy zawołanie "Nic się nie stało", które jest tytułem cyklu będącego częścią prezentacji. /W. Akuszewski/

Wydarzenie organizowane w ramach obchodów jubileuszu 475. rocznicy nadania Lesznu praw miejskich.

facebookyou tubegoogle picasabip