MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Magdalena Kleszyńska "W czasie"

wystawa czynna:
29.04-22.05.2015 r.
Galeria MBWA
Leszno, ul. Leszczyńskich 5

Magdalena Kleszyńska "W czasie"

Wystawa prezentuje twórczość poznańskiej artystki młodego pokolenia, która swoje obrazy i przedstawienia umiejscawia na trzech różnych materiach - nawiązujących do tradycyjnego rysunku – papier, szybkiego zapisu – fotografii/druku oraz trawionej blachy, która odzwierciedla organiczność jak i nawiązuje do industrialnych form.
Prace powstały w oparciu o rozważania dotyczące podróży, przemieszczania się, pokonywania pewnych odcinków – odcinków przestrzeni, odcinków czasu. Cykl stał się zapisem poruszania się pomiędzy punktem a, a punktem b – czasem zmierzając z x do x – gdzie przestrzeń nie jest określona geograficznie czy topograficznie – nie ma swojego miejsca usytuowanego na żadnej znanej nam mapie. Jest to podróż metafizyczna, odbywająca się często tylko wobec nas samych – niezauważalna dla innych. Znaki, których użyłam– litery, cyfry/liczby, słowa oraz geometryczne elementy są zaczerpnięte z codzienności, z różnych momentów i miejsc, w których przebywałam – a które zostały w pamięci, w formie lakonicznych zapisów. Czasem są to oznaczenia wyjęte z map, innym razem prosto z przestrzeni nas otaczającej – znaki, których już nie zauważamy. 
Bio:
Magdalena Kleszyńska, ur. w 1985 roku w Szczecinku. W latach 2005-2010 studiowała na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2012r. pracuje w macierzystej uczelni jako asystentka w II Pracowni Malarstwa (u prof. Mariusza Kruka) – Wydział Edukacji Artystycznej. 
Brała udział w wystawach zbiorowych (m.in. Słowacja; Chiny; Włochy, Ukraina, Łotwa, Czechy, Węgry, Serbia ), została nagrodzona (m.in. III Triennale Tkaniny Artystycznej 2012- 2013 Bez Granic, Nagroda Polskiego Instytutu w Bratysławie; 10Międzynarodowe Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej, Scythia 10, Kherson, Ukraina – Brązowy medal – III miejsce; 16 Międzynarodowa Wystawa Miniatury Tkackiej, Textile over Gold, Galeria SVÚ, Bratysława, Słowacja – Nagroda Jury).
Zajmuje się tkaniną, rysunkiem i grafiką.

facebookyou tubegoogle picasabip