MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Monika Korona "Czas/ Przestrzeń/ Miejsce"

Wernisaż 14.01.2015
godz. 18.00
Galeria MBWA
ul. Leszczyńskich 5
Wystawa czynna do 31.01.2014 r.

Monika Korona "Czas/ Przestrzeń/ Miejsce"

Zapraszamy do galerii, by zaprezentować prace poznańskiej artystki młodego pokolenia, związanej z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu Moniki M.Korony. Będzie to instalacja świetlno-malarska , specjalnie stworzona i zaaranżowana do przestrzeni leszczyńskiej galerii. Ponieważ kompozycje prac zależą ściśle od miejsca w którym są prezentowane, to min. przestrzeń galerii będzie inspiracją dla Artystki. Zobaczymy więc instalację malarską będącą połączeniem malarstwa z przestrzennymi elementami świetlnymi i zastaną przestrzenią galeryjną.
Monika M.Korona pracuje głównie w technice kolażu, co pozwala jej na równowagę między rysunkiem, fotografią i malarstwem. Buduje indywidualny świat przy pomocy różnych języków formalnych, które mają intensywnie zadziałać na zmysły wzroku. Jest obserwatorem otaczającej rzeczywistości, codzienności, którą przetwarza i w poetycki sposób interpretuje, tworząc wewnętrzne obrazy. Artystka wplata w kompozycje obrazów słowa ich fragmenty, pojedyncze znaki, nadaje im nową formę, podkreślając dynamikę, buduje relacje pomiędzy kształtem, kolorem. Istotny jest detal, stosuje różnego rodzaju światła pokazując to, co jest normalnie niewidoczne dla oka.
Artystka eksperymentuje z materią malarską, nadając swoim projektom charakter interdyscyplinarny i multimedialny efekt. Tworzy formy zintegrowane z przestrzenią, wskazuje na nowe wartości osiągając ciekawe efekty optyczne. Bada i analizuje konkretną przestrzeń, architekturę wnętrza w której umieszcza swoje kompozycje, poszerza zakres, odbiór i wskazuje na różnorodne interpretacyjne możliwości. Światło jako najważniejszy element prac stosuje w sensie dosłownym ale i metafizycznym, emocjonalnym i refleksyjnym. To interesująca gra iluzji przestrzeni, gra budowana światłem, kolorem i bezpośrednią obecnością odbiorcy.
Monika M. Korona
Urodziła się w Warszawie. Jest absolwentką ASP w Poznaniu (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), adiunkt na UAP. Doktor sztuk pięknych, kurator cyklu wystaw „Zachować dla przyszłości” (2006–2009, 2012) współautor cyklu projektów filmowych „Zachować dla przyszłości” (2006 - 2009, 2012), publikacji (2012) - „Sztuka dla nas i potomnych „Drzewo wiedzy o współczesnych artystach poznańskich - Żywotność sztuki”. Stypendystka Ministra Kultury „Młoda Polska”(2005) , nagradzana i wyróżniana, uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką projektowo – multimedialną, instalacjami malarskimi, zachowaniem i dokumentacją sztuki współczesnej, animacją komputerową, filmem dokumentacyjnym.

facebookyou tubegoogle picasabip