MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

"19 Prezentacje – Leszno 2016. Sztuka czy sztuczki"

Informacje dla Artystów
Regulamin
Karta uczestnictwa
Karta zgłoszenia

"19 Prezentacje – Leszno 2016. Sztuka czy sztuczki"

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza do udziału w "19 Prezentacjach – Leszno 2016. Sztuka czy sztuczki". PREZENTACJE to wystawa o charakterze konkursowym, organizowana w formie biennale od 1979 roku. Skierowana jest do artystów profesjonalnych i studentów ostatniego roku studiów dyplomowych magisterskich wyższych uczelni artystycznych związanych z regionem leszczyńskim poprzez miejsce pracy, zamieszkania czy urodzenia. Od początku ideą wystawy była chęć promocji lokalnego środowiska plastycznego.

Kolejne lata działalności wystawienniczej galerii MBWA, doprowadziły do utworzenia silnej grupy artystów utożsamiających się z miejscem i tym wydarzeniem. Na przestrzeni lat wielokrotnie podkreślano znaczącą rolę Prezentacji. Kuratorzy i zmieniający się członkowie jury sprawiali, że formuła wydarzenia podlegała stałej modyfikacji. Na wystawie obok klasycznych technik jak malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, fotografia pojawiają się multimedia, instalacje oraz działania artystyczne. Tegoroczne Prezentacje staną się po raz kolejny nowym projektem. Ich kuratorką będzie dr Justyna Ryczek, związana z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

Tegoroczne, "19 Prezentacje – Leszno 2016" odbędą się pod hasłem: Sztuka czy sztuczki. Nową propozycją będzie wystawa laureatów poprzednich edycji. Artystów, którzy na przestrzeni lat, zdobyli chociaż raz główną nagrodę i jednocześnie zdobyli przynajmniej raz drugą lub trzecią nagrodę zapraszamy do udziału w wystawie laureatów (reguła ta znajduje zastosowanie wobec ośmiu artystów: Witold Adamczyk, Wojciech Akuszewski, Dagmara Angier-Sroka, Sylwia Erbert-Hoja, Joanna Imielska, Marek Klimaszewski, Jarosław Klupś, Bogdan Winkiel). Wymienieni artyści nie będą brali udziału w Konkursie. Ze zgłoszonych przez ww. artystów prac zostanie zbudowana spójna tematyczna ekspozycja.

W tegorocznej edycji ważne również jest ścisłe nawiązanie do tytułowego hasła, które pozwala na zadanie pytania zarówno, co do samej sztuki, jak i oczekiwań odbiorców. Lekkość zrównoważona poważnym zatroskaniem, jak na pokazie sztuczek magicznych, które czasami zamieniają się w wielką sztukę.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych powoła profesjonalne jury, które zakwalifikuje prace do wystawy konkursowej oraz przyzna nagrody. Planowane jest /wzorem lat ubiegłych/ przyznanie 3 nagród: Prezydenta Miasta Leszna, Dyrektora Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie i Starosty Powiatu Leszczyńskiego.

Wystawa prezentowana będzie w dwóch miejscach (Galeria MBWA w Lesznie /ul. Leszczyńskich 5/- wystawa wielokrotnych laureatów poprzednich edycji Prezentacji i w Galerii w Ratuszu /Rynek 1/- wystawa uczestników konkursu) oraz być może w otwartej przestrzeni miejskiej. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 15 października 2016 roku i połączone będzie ze Świętem Galerii. Ekspozycja dostępna będzie dla publiczności do dnia 19 listopada 2016 roku.

Szczegóły dot. tegorocznych Prezentacji znajdą Państwo w dołączonym Regulaminie oraz na naszej stronie internetowej: www.mbwa.leszno.pl. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Wystawa będzie miała szczególny charakter ze względu na jubileusz 40-lecia utworzenia Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie.


[pdf] Plik .pdf

facebookyou tubegoogle picasabip