MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Edyta Piosik "Wokół geometrii życia"

wernisaż:
17 listopada 2017 /piątek/
godz. 11.30
Galeria w Inkubatorze
Leszczyńskie Centrum Biznesu
ul. Geodetów 1

Edyta Piosik "Wokół geometrii życia"

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie oraz Leszczyńskie Centrum Biznesu zapraszają na wystawę

Edyta Piosik
"Wokół geometrii życia"

wernisaż:
17 listopada 2017 /piątek/, godz. 11.30
Galeria w Inkubatorze
Leszczyńskie Centrum Biznesu, ul. Geodetów 1

„Wystawa "Wokół geometrii życia" przedstawia prace z cyklu "Obrazów drapieżnych", które są pewnego rodzaju przekazem myśli artystycznej. Można odnieść wrażenie, że są to dzieła ukazujące uproszczone, niezmienne i nazbyt banalne formy. Jednakże są to tylko pozory. Obrazy ukazują specyficzne piękno walorów estetycznych, które uzyskałam poprzez zaburzenie struktury podłoża prac. Potocznie nazywane przeze mnie prace "drapankami" są wykonane m.in. ołówkiem, grafitem oraz farbami akrylowymi na grubym papierze, a także kartonie. Drapanie, nacinanie i ingerowanie w powierzchnię rysunków jest swoistą formą niszczenia i dekonstrukcją kompozycji.
Od początku tej drogi twórczej próbuję przekazać ideę piękna poprzez destrukcję. Równocześnie jest to komentarz do zastanej rzeczywistości, wydarzeń na świecie i monotonii życia codziennego poprzez sztukę. Podejmuję próbę negacji otaczających mnie wydarzeń i spojrzenie na nie w inny sposób. Przy tworzeniu "Obrazów drapieżnych" posiłkuję się obiektami geometrycznymi oraz uproszczonymi formami przekazu. Geometria zachwyciła mnie swoją prostotą i harmonią. Ona też przepełnia świat, określa kształty i przestrzeń z życia codziennego. Wprowadzając destrukcję do prowizorycznych linii, form i obiektów geometrycznych, zaburzam ich naturalny, bądź też narzucony kierunek istnienia. Tworzę "drapanki" poprzez deformację i nadanie faktury w poszukiwaniu nowego potencjału dla dobrze znanych form.”

Edyta Piosik
ur. w 1988 roku w Lesznie. Artystycznie jest jej bliskie Leszno, Wolsztyn i Zielona Góra. W latach 2008-2014 studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, spec. nauczycielska. Dyplom uzyskała w Pracowni Proj. Typografii, Znaku i Identyfikacji Wizualnej u dra Piotra Czecha. Zajmuje się grafiką komputerową, rysunkiem, malarstwem, komiksem i filmem animowanym.

Wernisaż odbędzie się w ramach wydarzenia:
O sukcesie w biznesie. 5 urodziny Inkubatora Przedsiębiorczości”
Zaproszeni goście – Pan Roman Wieczorek Wiceprezes Firmy Skanska AB, Pan Zbigniew Dudek członek zarządu firmy Q-SYSTEMS oraz Pani Urszula Wawrzynek, trener biznesu, coach z ogromnym doświadczeniem praktycznym podzielą się z gośćmi swoimi przemyśleniami na temat skutecznego prowadzenia firmy.

 

facebookyou tubegoogle picasabip