MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Komunikat Noc Muzeów 2020

Kounikat
Muzeum Okręgowego
w Lesznie
oraz
MBWA Leszno

Komunikat Noc Muzeów 2020

Leszno, dn. 3 kwietnia 2020 roku

KOMUNIKAT
Muzeum Okręgowego w Lesznie oraz Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie w sprawie odwołania Nocy Muzeów w Lesznie


Z uwagi na panującą w Polsce pandemię koronawirusa i podejmowanymi kolejno decyzjami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa, informujemy, że planowana na 16 maja 2020 roku NOC MUZEÓW w Muzeum Okręgowym w Lesznie i Miejskim Biurze Wystaw Artystycznych w Lesznie nie odbędzie się!

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych w Lesznie, od lat ciesząca się ogromnym pozytywnym zainteresowaniem. Wydarzenie polega na udostępnianiu Muzeum i Galerii MBWA w godzinach wieczorno-nocnych. Corocznie obie instytucje przygotowują wyjątkowe atrakcje, np. wernisaże, zwiedzanie obiektów/wystaw, warsztaty, pokazy filmowe, oprowadzania, koncerty, atrakcje dla dzieci itp.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997 roku. Duże powodzenie wydarzenia zainspirowało do organizacji podobnych imprez w setkach miast na całym świecie. Pierwszą Noc Muzeów w Polsce zorganizowało w 2003 roku Muzeum Narodowe w Poznaniu. Muzeum Okręgowe w Lesznie oraz Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie w Nocy Muzeów uczestniczą nieprzerwanie od 2007 roku.

W sytuacji, kiedy cały świat zmaga się z pandemią (wirus SARS-CoV-2), zapewniamy ciągłość funkcjonowania instytucji wypełniając zadania statutowe osobne dla każdej z instytucji. W miarę możliwości utrzymujemy kontakt z publicznością poprzez swoje strony internetowe (www.muzeumleszno.pl; www.mbwa.leszno.pl) oraz media społecznościowe. Jesteśmy nadal „otwarci”. Aktualne informacje o propozycjach naszych instytucji można znaleźć także na stronach (www.facebook.com/MBWALeszno; www.facebook.com/MuzeumLeszno). Zapraszamy do polubienia naszych profili na Facebooku.

Nie wykluczamy organizacji Nocy Muzeów w drugiej połowie 2020 roku, ale zależeć to będzie od rozwoju sytuacji w Polsce. Wszelkie nowe informacje dotyczące tego święta muzeów, galerii i osób, dla których kultura jest ważną częścią życia, przekazywać będziemy na bieżąco. Czekamy na moment, w którym wszyscy w Lesznie będziemy mogli swobodnie wyjść na ulice, wrócić do normalnej pracy i aktywności, kiedy ponownie otworzymy drzwi do wnętrz naszych obu instytucji, kiedy ponownie będziemy mogli się z Państwem spotkać.

Życzymy wszystkim Państwu zdrowia i do zobaczenia – miejmy nadzieję – już w niedalekiej przyszłości.

dr Kamila Szymańska
/-/ 

dyrektor 
Muzeum Okręgowego w Lesznie

Marcin Kochowicz
/-/

dyrektor
Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie


[pdf] Plik .pdf

facebookyou tubegoogle picasabip