MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Polskie debiuty ze Studia Munka

23.09.2016
godz. 18.00
Galeria MBWA,
Leszno, ul. Leszczyńskich 5
wstęp wolny

Polskie debiuty ze Studia Munka

23.09.2016, godz. 18.00
Galeria MBWA, Leszno, ul.Leszczyńskich 5
POLSKIE DEBIUTY ZE STUDIA MUNKA
wstęp wolny

Program:

Księżniczka i mur, 14'02”
PIERWSZY DOKUMENT, 2012
„Najbardziej to bym chciała pracować w takim... gdzie kobiety chodzą w sukienkach modnych. Bym chciała być aktorką. I bym chciała być śliczna, i żeby mnie kochali wszyscy chłopacy, i żeby wszyscy ludzie mnie znali.” - zwierza się Kasia. Ma 6 lat, bogatą wyobraźnię, mnóstwo energii, marzeń i planów. Uważnie obserwuje świat wokół siebie i nie jest naiwna. Kameralny portret dziewczynki i rzeczywistości, w której dorasta.
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Kozera 

Zabawki cesarza, 9'47”
PIERWSZY DOKUMENT, 2011
Dokument półanimowany opowiadający o dzieciństwie dojrzałego człowieka oraz jego pasji. Zaczynał jak większość jego rówieśników - od zbierania znaczków, etykiet po napojach i naklejek, jednak dziś jego kolekcja liczy kilkaset tysięcy eksponatów, a on sam nazywany jest Cesarzem Kolekcjonerów.
Reżyseria: Tomasz Gotfryd, Jarosław Moździerz, Joanna Rusinek, Joanna Wójcik, Grzegorz Wierzchowski
Scenariusz: Tomasz Gotfryd, Joanna Rusinek, Joanna Wójcik, Grzegorz Wierzchowski

Dróżnik, 11'30”
MŁODA ANIMACJA, 2012
Kameralny film, skupiony na człowieku i jego niewielkim otaczającym go świecie. Bohaterem filmu jest samotny mężczyzna pracujący jako dróżnik w miejscu gdzie nikt praktycznie nie przechodzi, a żaden z pociągów nie zaznaje tam postoju. Jedyną jego rozrywką jest gra na trąbce. Jednak nastaje dzień, w którym Dróżnika spotyka szansa zmiany swojego dość monotonnego życia.
Scenariusz i reżyseria: Piotr Szczepanowicz 

21 dni, 22’04”
PIERWSZY DOKUMENT, 2014
Michał, 28-letni mieszkaniec Warszawy, który, na co dzień wozi jej mieszkańców jednym z setek miejskich autobusów, próbuje poznać kobietę swojego życia. Po wielu próbach, szukając rozwiązania, trafia na kursy gdzie ma otrzymać narzędzie niezbędne do tego by móc wreszcie poznać tę jedyną. Tym narzędziem jest tzw. 'Plan 21-dniowy', gdyż według naukowców ludzki umysł potrzebuje właśnie 21-dni, żeby wyuczyć się nowych zachowań. Czy na końcu tej drogi czeka na niego miłość? 
reżyseria i scenariusz: Damian Kocur

Noise, 6’40”, 2011
MŁODA ANIMACJA, 2011
Film ten jest w zamyśle pracą audiowizualną, przy czym to dźwięk odgrywa tu poniekąd rolę wiodącą, antycypując tworzenie się obrazów. 
Film ten jest zarazem grą wyobraźni prowokowanej dźwiękiem. Odgłosy przenikające do mieszkania bohatera podlegają subiektywnej interpretacji, podsuwają przypadkowe obrazy, które wchodzą ze sobą w interakcje. Poszczególne dźwięki pozbawione swych wizualnych desygnatów wywołują wyobrażenia często odległe od swych rzeczywistych źródeł. 
reżyseria i scenariusz: Przemysław Adamski 

Podkop do nieba, 6’47”, 2014
MŁODA ANIMACJA, 2014
Humorystyczna opowieść o krecie, który chciał się dokopać do nieba. Pięciominutowa historia przedstawiona w cyfrowo animowanym ołówku. Odrobina baśni, absurdu i satyry na rzeczywistość. 
scenariusz i reżyseria - Maciej Lorenc

facebookyou tubegoogle picasabip