MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

POLSKIE DEBIUTY 2014. TRZYDZIEŚCI MINUT

14.02.2017 r.
godz. 18.00
Galeria MBWA,
Leszno, ul.Leszczyńskich 5

POLSKIE DEBIUTY 2014. TRZYDZIEŚCI MINUT

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza
14.02.2017 r., godz. 18.00
Galeria MBWA, Leszno, ul.Leszczyńskich 5

POLSKIE DEBIUTY 2014. TRZYDZIEŚCI MINUT

Ojcze masz, reżyseria i scenariusz: Kacper Lisowski
Naturalni, reżyseria: Kristoffer Rus
Pogrzebiny, reżyseria: Wojciech Stupnicki
wstęp bezpłatny

Ojcze masz, 32’41”
Bohaterem “Ojcze masz” jest Marcel, punkrockowy muzyk. Chociaż jest już po czterdziestce, nadal się nie ustatkował. Zgodnie z hasłem ‘no future’ żyje od koncertu do koncertu, od imprezy do imprezy. Któregoś wieczoru spotyka Basię, swoją dawną przyjaciółkę. Ona też ma być przygodą jednej nocy, ale ostatecznie kieruje życie Marcela na zupełnie nowe tory.
Reżyseria i scenariusz: Kacper Lisowski
Obsada: Arkadiusz Jakubik, Przemysław Strojkowski, Agnieszka Przepiórska, Łukasz Simlat, Marek Sarba, Szymon Rząca, Michał Skrok, Irena Melcer

Naturalni, 23’
Monika i Piotr (lat ok. 40) to dość typowe małżeństwo, w którym namiętność i przyciąganie seksualne wygasło, ale zazdrość - nie. Aby coś z tym zrobić, udają się na terapię, jednak przez pomyłkę trafiają do psychologa ewolucyjnego. Okazuje się, że z punktu widzenia biologii ich pragnienia są jak najbardziej naturalne i uzasadnione strategiami reprodukcyjnymi wykształconymi w toku milionów lat ewolucji. Monika i Piotr - po to, by ratować swój związek - postanawiają żyć zgodnie z psychologią ewolucyjną, czyli w sposób, w jaki ukształtowała ich natura.
reżyseria: Kristoffer Rus
obsada: Wojciech Zieliński, Agnieszka Wosińska, Barbara Kurzaj, Elżbieta Okupska, Krzysztof Dracz, Maciej Damięcki, Włodzimierz Press, Tomasz Kubiatowicz

Pogrzebiny, 22’
„Pamiyntej, mosz starszego bracika” - ten zwrot motywacyjny Pyjter powtarza Młodemu kilka razy dziennie. Obaj są kelnerami w lokalu obsługującym imprezy okolicznościowe, ale ta szychta będzie inna. Pyjter zamierza znaleźć Młodemu dziewczynę, a jako że jest bardziej doświadczony, znajdzie mu najlepszą, bo sam wie najlepiej, co dla brata dobre. Pech chce, że to akurat stypa, więc trzeba złamać żałobny nastrój i wprowadzić atmosferę zabawy. Jeszcze dziś bojaźliwy Młody stanie się mężczyzną.
Reżyseria: Wojciech Stupnicki
Obsada: Piotr Bułka, Dariusz Chojnacki, Michalina Sosna

facebookyou tubegoogle picasabip