MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

POLSKIE DEBIUTY ZE STUDIA MUNKA

23.03.2017 r. /czwartek/
godz.18.00
Galeria MBWA
Leszno, ul.Leszczyńskich 5
Wstęp bezpłatny

POLSKIE DEBIUTY ZE STUDIA MUNKA

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza
23.03.2017 r. /czwartek/, godz.18.00
Galeria MBWA, Leszno, ul.Leszczyńskich 5
POLSKIE DEBIUTY ZE STUDIA MUNKA.
Wstęp bezpłatny

Studio Munka powołane w 2008 roku działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, i jest producentem debiutów filmowych – krótkich i długich metraży. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem – od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą promocję gotowego filmu. Studio Munka prowadzi jeden program dla fabularnych projektów pełnometrażowych - "Debiut Pełnometrażowy" oraz trzy programy dla krótkich metraży: „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”, poświęconych odpowiednio fabułom, dokumentom i animacjom.

PIERWSZY DOKUMENT, 2012
Jajko i kura, 25'36”
Scenariusz i reżyseria: Ewa Podgórska
Do dużego domu wsi przyjeżdżają kobiety w różnym wieku na tzw. "Krąg". Jest to nieformalne spotkanie kobiet, które w oderwaniu się od rytmu codziennego życia dzielą się swoimi doświadczeniami. Film opowiada o relacjach matek i córek, które próbują przełamać schemat nieszczęśliwego życia oraz odnaleźć drogę do wzajemnego zrozumienia. Udział w "kręgu kobiet" ma im w tym pomóc.

TRZYDZIEŚCI MINUT, 2014
Gry, 27’28”
Scenariusz (na motywach tekstu Ireneusza Iredyńskiego pt. "Winda"): Maciej Marczewski 
Reżyseria: Maciej Marczewski. Obsada: Julia Kijowska, Marcin Bosak 
Film oparty na tekście Ireneusza Iredyńskiego "Winda". Całość historii rozgrywa się w windzie, w której zostało zatrzaśniętych dwoje ludzi. Para rozpoczyna zaskakującą grę. Wymyślają swoje wspólne życie. Opowiadają wyimaginowaną historię od pierwszego romantycznego spotkania aż po dramatyczny koniec ich znajomości. Fikcyjna historia zaczyna przeplatać się z prawdziwymi przeżyciami. Zabawa przeistacza się w pełen ekstremalnych emocji dramat.

TRZYDZIEŚCI MINUT, 2014
Na dystans, 34’
Reżyseria: Maciej Górski 
Scenariusz: Piotr Borkowski, Maciej Górski. Obsada: Norbert Rakowski, Anna Kerth, Zdzisław Wardejn, Dominik Duchnowski, Dariusz Toczek, Wojciech Fedor, Maksymilian Sternik, Iza Dziem, Józio Jakacki, Kacper Łagowski, Elżbieta Studniarek 
Jedenastoletni chłopiec, zainspirowany wydarzeniami roku 1980, zakłada podwórkowy związek, żeby walczyć ze swoim ojczymem. Film ten jest kameralnym zapisem emocji dziecka w roku tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym i tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym pierwszym. Opowiada o sytuacjach, które podczas dziania się były nie w pełni uświadomione, a mimo to pozostały w rówieśnikach Jeremiego z tamtych czasów na zawsze. O nadziejach, wątpliwościach i strachu przejmowanych ze spojrzeń i zachowań starszych, które pozostaną w świadomości, tak, jak wspomnienia pór roku z dzieciństwa, które wydają się bardziej intensywne i pachnące, niż te, z którymi ma się do czynienia będąc dorosłym.  

facebookyou tubegoogle picasabip