MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Pokaz filmu "Performer"

12 czerwca 2017 r.
/poniedziałek/, godz. 18.00
Galeria MBWA
Leszno, ul. Leszczyńskich 5

Pokaz filmu "Performer"

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem Maciejem Sobieszczańskim i filmoznawcą Adrianem D. Kowalskim (MOCAK w Krakowie)

12 czerwca 2017 r. /poniedziałek/, godz. 18.00
Galeria MBWA, Leszno, ul. Leszczyńskich 5
PERFORMER
reż. Maciej Sobieszczański, Łukasz Ronduda
Obsada: Oskar Dawicki, Agata Buzek, Andrzej Chyra, Anrdzej Warpechowski, Jakub Gierszał, Anda Rottenberg, Arkadiusz Jakubik

wstęp bezpłatny

Performer” Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy to pierwsza we współczesnym polskim kinie realizacja filmowa, której siłą napędową jest twórcza relacja pomiędzy kinem a sztuką współczesną. Te dwa światy zlewają się tu w jedno, współoddziałują na siebie, wzajemnie się determinują. „Performer” jest więc kolejnym performansem Oskara Dawickiego, zapośredniczeniem jego sztuki w medium filmowym, próbą swoistej archiwizacji sztuki performansu. Ale przede wszystkim to znakomite kino współczesne, pełne energii, werwy i autentycznych emocji, które sprawiają, że film Sobieszczańskiego i Rondudy doskonale sprawdza się zarówno na sali kinowej, jak i na prezentacjach w galeriach sztuki i muzeach. „Performer” jest tym samym w pewnym sensie kompromisowy – ale w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Maciej Sobieszczański – absolwent Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Autor scenariuszy filmowych, telewizyjnych i sztuk teatralnych, m.in. Zwykła rzecz (2009), reż. Walentyn Wasyanowicz, Prosta historia o miłości (2010), reż. Arkadiusz Jakubik. Pracuje jako wykładowca w Mistrzowskiej Szkole Reżeyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, a także w PWSFTviT w Łodzi.

Adrian D. Kowalski – filmoznawca, koordynator projektów pozawystawienniczych w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Organizator przeglądów i pokazów filmowych, współpracownik festiwali, m.in. Netia Off Camera. Zajmuje się związkami Virginii Woolf ze sztukami wizualnymi, pracuje nad dysertacją na ten temat. Interesuje się historią i teorią muzyki filmowej, filmami realizowanymi przez artystów sztuki współczesnej, twórczością m.in. Anga Lee i Charliego Kaufmana. Publikował m.in. w „Dekadzie” Literackiej, „Masce”, „Studiach Orientalnych”, „Muzyce”, „Polisemii”, „Zeszytach Naukowych UJ”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

facebookyou tubegoogle picasabip