MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Dobranocka. Teraz Przedszkolaki mają głos.

NOC MUZEÓW
Galeria MBWA
ul. Leszczyńskich 5
godz. 19:00-20:00
wstęp wolny

Dobranocka. Teraz Przedszkolaki mają głos.

Propozycja dla najmłodszych: DOBRANOCKA. TERAZ PRZEDSZKOLAKI MAJĄ GŁOS!
Łączny czas: 52'
wstęp bezpłatny
Zestaw 6 najnowszych, najlepszych polskich animacji dla dzieci Pomysłodawcą i Głównym Organizatorem Festiwalu O!PLA jest Animation Across Borders. www.polskaanimacja.pl
Kącik plastyczny dla najmłodszych.

W programie pokazu:
1.
ŻUBR POMPIK: DUŻE I MAŁE (2015, 7’40”), Wiesław Zięba (EGoFILM)
Animacja „Żubr Pompik” powstała na podstawie książek dr Tomasza Samojlika, pasjonata puszczy i zwierząt, autora publikacji dziecięcych. Przedstawia losy rodziny żubrów, której głównym bohaterem jest mały żubr Pompik.

2.AGATKA: AGATKA I MYDŁO (2015, 10’), Andrzej Kukuła (Serafiński Studio / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu)
W filmie „Agatka i Mydło”, Mama upomina Agatkę, aby po przesadzaniu kwiatów umyła ręce. Agatka, mimo protestów Chomika Cyryla, zabiera go ze sobą do łazienki. Nagle Zielone Mydełko wyskakuje z rąk Agatki i nurkuje w umywalce. Agatka wraz z nim przenosi się do świata mydeł. Właśnie w Mydłolandii trwają zawody w biciu piany i puszczaniu mydlanych baniek. Agatka i Cyryl kibicują swojemu przyjacielowi, a kiedy Zielone Mydełko, z powodu niesportowego zachowania jednego z zawodników, chce wycofać się z konkursu, Agatka motywuje go do dalszych występów, dzięki czemu Zielone Mydełko odnosi zwycięstwo. W realnym świecie Agatka już nie protestuje, gdy Mama prosi ją, aby myła ręce zawsze, gdy się choć trochę pobrudzą…

3.PRZEDSZKOLAKI: NA BASENIE (2014, 4’), Piotr Furmankiewicz (FUMI Studio, J&P Studio Grafiki Filmowej)
Krótkie opowieści o przedszkolnym życiu, otaczającej przyrodzie, ciekawych zjawiskach i ekologii. W każdym odcinku opowiadamy jedno wydarzenie z życia przedszkolaków. Nie ma tu księżniczek, elfów, rycerzy i innych bajkowych postaci. Bohaterami są przedszkolaki i ich fascynujący świat, który nam dorosłym często wydaje się szarą codziennością, natomiast dla dzieci jest kolejnym, nowym i wartym zapamiętania odkryciem.

4.PAN TOTI: PAN TOTI I WIELKIE JAJO (2015, 8’03”), Grzegorz Handzlik i Jaroslav Baran (Orange Studio Animacji)
Pan Toti wykopuje w kopalni pudełko, które nie potrafi otworzyć. Poproszony o pomoc jedzie do Hehela, który nie wie co zrobić z pękniętym, wielkim jajem. Gdy przyjaciele stwierdzają, że jajo jest sierotą, Pan Toti roztacza nad nim iście matczyna opiekę. Z jaj wykluwa się skrzydlaty Smok, który bardzo chce latać. Pan Toti najróżniejszymi sposobami próbuje nauczyć latać Smoka. Nieoczekiwanie tajemnicze pudełko otwiera się pod wpływem łzy prawdziwego smutku. To łza Smoka otworzyła pudełko, które spełnia marzenie Smoka. Smok lata.

5.AGI BAGI: ZAWODY W SURFOWANIU NA LIŚCIACH (2015, 11’), Waldemar Mordarski (BADI BADI)
Serial opowiada o przygodach dwóch głównych bohaterów – Bodzia i Zibiego, mieszkańców planety Agi Bagi. Ich perypetie są tłem dla historii wzajemnych relacji Agingów i Bagingów, czyli dwóch plemion zamieszkujących planetę Agi Bagi. Agingi zajmują się sadzeniem i hodowlą roślin. Po drugiej stronie planety żyją Bagingi – stworzenia lubujące się w środowisku wodnym. Każdy odcinek to osobna opowieść o naturalnych zależnościach w środowisku zamieszkiwanym przez bohaterów planety i niemal w każdym z odcinków Bodzio i Zibi z pomocą postaci drugo- i trzecioplanowych, jak Siłacz, Felek i Myfka, Wódz, Gligluki czy Latajączki przywracają ład i naturalną harmonię na planecie Agi Bagi.

6.PAMIĘTNIK FLORKI 2: POTWORNY BAŁAGAN (2015, 11’), Piotr Rogowski (ANIMA-POL)
Florka ma kłopot. Rodzice w kółko zwracają jej uwagę, że żeby dbała o porządek. A przecież ona dba! I to bardzo. To nie jej wina, że te okropne zabawki jej nie słuchają i ciągle rozbiegają się po pokoju. Ponieważ mimo prób nie udaje się Florce zapanować nad bałaganem w swoim pokoju, Florka zaczyna podejrzewać, że to wszystko jest sprawką Bałaganowego Potwora. Postanawia zastawić na niego pułapkę i przyłapać na bałaganieniu. Czy jej się to uda?

facebookyou tubegoogle picasabip