MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Warsztat dla młodzieży KOMIKS

Prowadzenie:
Przemysław Truściński
Piotr Machłajewski.
30.09.2017
godz. 10.30-13.30
Galeria MBWA, Leszno
ul.Leszczyńskich 5

Warsztat dla młodzieży KOMIKS

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie
zaprasza na

warsztat dla młodzieży KOMIKS
Prowadzenie: Przemysław Truściński oraz Piotr Machłajewski.
30.09.2017, godz. 10.30-13.30
Galeria MBWA, Leszno, ul.Leszczyńskich 5

wstęp wolny

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

W pierwszej części warsztatów uczestnicy pod kierunkiem prowadzących przygotują krótkie oryginalne scenariusze, przeanalizują mechanizmy powstawania fabuł. Dowiedzą się, że można patrzeć na historie jako na struktury złożone z wielu elementów i można posługiwać się tymi rozpoznanymi elementami jak klockami przy układaniu swojej własnej historii. W drugiej części warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami plastycznymi oraz strategiami artystycznymi w pracy nad komiksem. Wiedzę tę przekaże wybitny polski rysownik Przemysław Truściński. W trzeciej części uczestnicy zilustrują swoje własne scenariusze. Będą mieli do dyspozycji przygotowane wcześniej szablony z wizerunkami postaci oraz scenografii. Powstaną oryginalne plansze komiksowe. Odbędzie się fachowa korekta. Każdy z uczestników będzie miał możliwość uzyskania wskazówek od Przemysława Truścińskiego. Na zakończenie warsztatów plansze zostaną złożone do formy tzw. zina, który zostanie powielony na ksero. Każdy z uczestników otrzyma egzemplarz.

NABÓR do 22 września 2017
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

sekretariat@mbwa.leszno.pl
tel. 65 520 54 27

Przemysław „Trust” Truściński – rysownik, ilustrator i twórca komiksów. Autor kilku albumów komiksowych, antologii oraz kilkudziesięciu komiksów krótkometrażowych. Współpracował z najważniejszymi polskimi scenarzystami. Twórca tysięcy ilustracji do tekstów prozatorskich i artykułów prasowych, rysunków do scenografii dla telewizji i teatru oraz projektów graficznych do gier komputerowych, m.in. postaci Geralta do pierwszej części gry Wiedźmin. Popularyzator komiksu i animator kultury, współtwórca i wieloletni wiceprezes Stowarzyszenia Twórców „Contur”. W 1993 zdobył Grand Prix na OKTK w Łodzi roku za komiks Piekło. W roku 2010 został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej a w 2013 odznaczony przez prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi „za zasługi na rzecz rozwoju kultury, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski”.

Piotr Machłajewski - kurator wystaw oraz projektów artystycznych z zakresu sztuki współczesnej, m.in. malarstwa, komiksu i wideo. Współpracował z galeriami oraz instytucjami kultury w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Włoszech i w Japonii. Publikował teksty o sztuce współczesnej i komiksie. Rysownik, scenarzysta, twórca komiksów.

facebookyou tubegoogle picasabip