MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Komiks na warsztacie

8-12.06.2020
warsztaty on-line
udział bezpłatny

Komiks na warsztacie

Miejskie Biuro Wystaw Artyustycznych w Lesznie zaprasza do udziału w warsztatach z komiksu on-line w ramach projektu "MBWA Leszno - sztuka on-line", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci .

Komiks na warsztacie

8-12.06.2020
Warsztaty odbędą się w formie on-line, udział bezpłatny.

Uczestnicy: młodzież od 14 roku życia oraz dorośli
Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona: 512 227 209, sekretariat@mbwa.leszno.pl

Cykl warsztatów prezentujących zagadnienia formalne komiksu. Każdy warsztat uczy określonej umiejętności artystycznej z pogranicza komiksu, filmu i sztuk wizualnych.

TEMATY:

Podstawy rysunku dla autorów komiksu i ilustracji.
Krótki komiks – od scenariusza do druku.
Kadr i montaż w komiksie.
Język komiksu od kuchni czyli dymki, onomatopeje i ikony.
Mimika i tworzenie charakterów postaci w komiksie i ilustracji.

Każdy warsztat online wygląda następująco:
Na specjalnie utworzonym fanpage na facebooku, zostanie opublikowany film z opisem ćwiczenia w formie wykładu z pokazem rysowania i omówieniem zagadnienia, a także pomocami graficznymi do ćwiczenia. Uczestnicy mają 10 godzin na wykonanie ćwiczenia i opublikowaniu go na profilu grupy. Następnie zostanie nagrany i opublikowany film z nagraniem omówienia prac.

Szymon Teluk - rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego. Współtwórca kierunków studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Komiks i ilustracja z elementami concept art” oraz „Obrazowanie”. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury. Twórca działającego w całym kraju projektu: "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok 200 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 7000 uczestników z Polski, Czech, USA, Niemiec i Ukrainy. W 2020 roku oprócz bieżącej pracy dydaktycznej zrealizował cykl warsztatów i plenerów on-line dla grup naborowych i niezorganizowanych. Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.

facebookyou tubegoogle picasabip