MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Rodzinny warsztat plastyczny "Niewidzialny plac zabaw"

8 września 2020
/wtorek/, godz. 17.00
Prowadzenie:
Kobalt migrating platform:
Marta Węglińska
Patrycja Plich
udział bezpłatny

Rodzinny warsztat plastyczny "Niewidzialny plac zabaw"

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na rodzinny warsztat plastyczny on-line

NIEWIDZIALNY PLAC ZABAW

8 września 2020 /wtorek/, godz. 17.00
Prowadzenie: Kobalt migrating platform: Marta Węglińska, Patrycja Plich
udział bezpłatny

Warsztaty będą się odbywać za pośrednictwem aplikacji Zoom.
Do udziału zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.
Uczestnicy przed rozpoczęciem warsztatu otrzymują drogą mailową specjalnie opracowane materiały wizualne - pomoce do warsztatu.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: rekrutacjambwaleszno@gmail.com, 655205179

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci "MBWA Leszno - sztuka on-line".

Warsztat projektowania i budowania przestrzennych, kolażowych integracyjnych placów zabawy przeznaczonych dla dzieci jak i osób z niepełnosprawnościami. Działanie zapoczątkowane jest prezentacją i szczegółowym omówieniem wybranych innowacyjnych rozwiązań i technologii opracowanych z myślą o osobach z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Podczas części praktycznej uczestnicy pracują w parach nad małoformatowymi makietami stworzonymi z prostych materiałów (m.in. pochodzących z recyklingu). Zespoły wykonują elementy i mechanizmy służące zabawie oraz opisy wyjaśniające sposoby działania zaprojektowanych przyrządów.

O realizatorkach:
Kobalt migrating platform to interdyscyplinarna inicjatywa w ramach której powstają wystawy i wydarzenia artystyczne połączone z programami edukacyjnymi, warsztaty, alternatywne przewodniki miejskie, ekologiczne notesy, raporty wizualne i ilustracje. Kobalt bada i twórczo analizuje relacje zachodzące w przestrzeniach miejskich i naturalnych, pracuje z takimi tematami jak: kultura i sztuka, architektura, ekologia, bioróżnorodność, świadomość społeczna. Idea inicjatywy wywodzi się z założenia, że sztuka może być punktem łączącym, służącym wymianie doświadczeń i doznań między ludźmi, gdzie podłożem jest wielowymiarowe – różnorodne narodowościowo, wielogatunkowe społeczeństwo. Celem platformy jest projektowanie narzędzi umożliwiających krytyczny ale i łączący dialog oraz poszerzanie wiedzy kulturowej i świadomości społecznej. Kobalt został założony w 2018 roku przez Martę Węglińska i Patrycję Plich, interdyscyplinarne artystki, absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dotychczas Kobalt współpracował z 18 instytucjami, organizacjami, festiwalami i ośrodkami kultury i sztuki, łącznie przeprowadzając 63 warsztaty, m.in. na zlecenie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Poznań Design Festiwalu, czy Sceny Roboczej – Centrum Rezydencji Teatralnej w Poznaniu.

facebookyou tubegoogle picasabip