MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
sekretariat@mbwa.leszno.pl


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Warsztat KOMIKS

Oprowadzanie po wystawie:
Krzysztof Gawronkiewicz
"Krzesło w piekle"
Warsztat tworzenia komiksu

Warsztat KOMIKS

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zachęca do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej. Wystawy przez nas organizowane są okazją do spotkania młodzieży szkolnej ze sztuką współczesną. Lekcja w galerii może zainspirować wyobraźnię, pobudzić myślenie estetyczne oraz wyzwolić kreatywność.

Aktualnie prezentujemy wystawę prac wybitnego polskiego rysownika, autora wielu komiksów Krzysztofa Gawronkiewicza, zatytułowaną „Krzesło w piekle”. Wystawa ta podsumowuje dotychczasową karierę rysownika. Znajduje się w nim olbrzymia część jego krótkich form komiksowych, do tej pory rozproszonych po dawno już niedostępnych komiksowych magazynach, antologiach, czy wręcz nie publikowanych nigdy wcześniej. Autor odsłania również kulisy swojej pracy, prezentując alternatywne wersje plansz i okładek, a także materiały robocze . Komiks w dzisiejszych czasach jest wszechobecny i szalenie popularny, a Krzysztof Gawronkiewicz prezentuje niebywały kunszt w posługiwaniu się tym gatunkiem. Na wystawie jest pokazywany także kilkunastominutowy film prezentujący twórczość Artysty. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Krzysztof Gawronkiewicz (ur. 1969) jest absolwentem warszawskiego Liceum Plastycznego, studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dwukrotnie zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, jest też laureatem Grand Prix Arte-Glenat za „Essenz” (wraz z Grzegorzem Januszem) oraz Prix Millepages BD za „Achtung Zelig!” (wraz z Krystianem Rosenbergiem). W roku 2006 otrzymał nominację w kategorii „debiut roku” za „Essence” na najważniejszym europejskim festiwalu komiksu – BD Festival Angoulême.

Dla uczniów przygotowaliśmy specjalne lekcje w Galerii. Każdy warsztat obejmuje część teoretyczną, prezentację multimedialną oraz część praktyczną. Podczas lekcji opowiemy o tym czym jest komiks, jak można opowiadać historie i emocje za pomocą rysunku, jak stworzyć bohaterów fikcyjnych. Oprowadzimy po wystawie Krzysztofa Gawronkiewicza i opowiemy w jaki sposób Artysta buduje świat obrazu w komiksach. Uczestnicy dowiedzą się jaka jest historia tego gatunku. Opowiemy o środkach wyrazu stosowanych przez ilustratorów.

W części praktycznej natomiast każdy z uczestników warsztatów będzie wykonywał zadanie praktyczne, które ma na celu utrwalenie wcześniej zdobytej wiedzy.

Zajęcia będą się odbywać w Galerii w Ratuszu i są bezpłatne. Czas ich trwania to 45 minut, ale zachęcamy do zagospodarowania większej ilości czasu, będzie wtedy możliwość obejrzenia filmu prezentowanego na wystawie oraz dokładniejszego przyjrzenia się pracom na niej eksponowanym.

Prosimy o zapisywanie grup z przynajmniej dwudniowym wyprzedzeniem.
Tel. 655205427, 512 227 209
e-mail: sekretariat@mbwa.leszno.pl www.facebook.com/MBWALeszno
Osoba kontaktowa: Sylwia Erbert- Hoja
Terminy: 26.X-09.XI 2015 r.
Wystawa czynna do 10 listopada 2015
Godziny otwarcia:
wtorki, środy, piątki: 10.00-15.00
czwartki: 12.00-17.00

 

facebookyou tubegoogle picasabip